Kalendarium imprez

Closeup calendar page with drawing-pins

Wrzesień Wyprawy do lasu „W poszukiwaniu babiego lata”.
Wrzesień Badanie przesiewowe – logopeda przedszkolny.
Wrzesień Udział w ogólnopolskim programie edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh”
Wrzesień Teatr w przedszkolu. Muzyczny spektakl oglądamy, grą aktorów się zachwycamy „Podróż w krainę czarodziejskich bajek”.
Wrzesień Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka, wspólne śpiewanie, zabawy przy akompaniamencie pianina, słodki poczęstunek.
Wrzesień Lekarz okulista. Kontrolne badanie wzroku.
Październik Książki swoje znamy, często je czytamy, do naszej biblioteki chętnie idziemy – wyprawa Starszaków do Biblioteki
Październik Uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka – występ dzieci, nagrody i słodki poczęstunek.
Październik Dzień Edukacji Narodowej – mini występ dzieci dla grona pedagogicznego
Listopad Światowy Dzień z Muzyką klasyczną.
Listopad Wizyta Strażaka w przedszkolu – uczymy się Pierwszej Pomocy.
Listopad Dzień Niepodległości – zaznajomienie ze świętem, utrwalenie piosenek i wierszy narodowych
Listopad Światowy Dzień Pluszowego Misia 25 XI.
Listopad Wesoło sobie wróżymy, w Andrzejkowe zabawy się bawimy
Grudzień Mikołajki list do Św. Mikołaja, nadejście Mikołaja z podarunkami. Dzień CZERWONY w przedszkolu.
Grudzień Wycieczka do Apteki „Jodłowej”
Grudzień wycieczki do lasu „W poszukiwaniu Pani Zimy”.
Grudzień Wycieczka do Biblioteki
Grudzień Konkurs plastyczny na „Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną”
Grudzień Na JASEŁKA zapraszamy, bo bliskich w sercach mamy występ dzieci dla rodziców. Paczki świąteczne.
Styczeń Spotkanie z żołnierzem.
Styczeń Cudnie się przebieramy, na pyszną zabawę apetyt mamy – Wielki Bal Przedszkolaków – prowadzenie Szkoła Muzyczna YAMAHA, zabawy taneczne, konkursy, poczęstunek.
Styczeń Babcię i Dziadka zapraszamy, wesoły występ dla nich mamy – uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka
Styczeń Wycieczka do biblioteki
Styczeń Dzień Przyjaciela.
Luty Wesołe ferie w Przedszkolu. Na śniegu zachować się umiemy, zimowe zasady poznajemy – zimowe zabawy na śniegu.
Luty Bezpieczną zimę malujemy, w plastycznych formach ją ukazujemy – przedszkolny wernisaż prac.
Luty Wycieczka do Piekarni
Luty Tłusty Czwartek – dzień z łakociami.
Marzec Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn.
Marzec Wiosnę wesoło witamy, bo mroźnej zimy już dosyć mamy
Marzec Wizyta Farmaceuty w przedszkolu
Marzec Wycieczka do Warzywniaka
Marzec Woda potrzebna jest nie tylko do picia, bez niej nie byłoby wcale życia – świętujemy Dzień Wody
/Kwiecień
Czytamy książki – wycieczka do biblioteki miejskiej
Kwiecień Wielkanoc Stół wielkanocny przystroimy, miłych gości zaprosimy – wielkanocne zwyczaje, zrobiony własnoręcznie przez dzieci baranek z masy solnej do ŚWIĘCONKI.
Kwiecień Wycieczka do sklepu zoologicznego
Kwiecień Wizyta Fryzjera w przedszkolu
Kwiecień Konkurs recytatorski dla chętnych dzieci
Kwiecień Światowy Dzień Ziemi – dzień z ekologią.
Maj Wycieczka autokarowa.
Maj Spektakl oglądamy, do teatru wyjeżdżamy – wyjście do Teatru
Maj Wszystkie mamy kochamy mocno i zawsze o nie dbamy – własnoręcznie zrobione laurki.
Maj Wycieczka do Wojska
Maj Dni Otwarte w Przedszkolu – możliwość uczestniczenia rodziców w zajęciach dydaktycznych w grupie Starszaków.
Wiosna Lekarz Dentysta – okresowy przegląd zębów.
Czerwiec Dzień Dziecka – zabawy dzieci z kadrą przedszkola, konkursy, fanty, tańce, Clown, Wodzirej, ciepły poczęstunek.
Czerwiec O bezpieczeństwie rozmawiamy, w planach radosne wakacje mamy.
Czerwiec Wycieczka do Straży Pożarnej, dzień ŻÓŁTY. Strażacką pracę dzieci obserwują, o bezpieczeństwie dyskutują – wycieczka do Państwowej Straży Pożarnej.
Czerwiec Dzień Taty.
Czerwiec W przedszkolu szczęśliwie upłynął czas, lecz szkolne ławki – wołają już nas – Uroczyste pożegnanie starszaków
Czerwiec Przesilenie letnie – poznanie staropolskiej tradycji Nocy Świętojańskiej – wyprawa na łąkę, nauka wicia wianków.